ויקי כלכלי:הבהרה משפטית

מתוך ויקי כלכלי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הבהרה כללית[עריכת קוד מקור]

אנא ודא שאתה מבין כי המידע המסופק כאן מובא בצורה חופשית ובחינם, ולא נערך כל הסכם או חוזה בינך לבין הבעלים או המשתמשים של אתר זה, בעלי השרתים שבהם מאוחסנת האנציקלופדיה, התורמים הפרטיים לויקי כלכלי, כל מנהל של הפרויקטים, טכנאים או כל אדם אחר שקשור בכל דרך לפרויקט הזה או לפרויקטים אחרים החשופים לטענותיך נגדם באופן ישיר. מוענק לך רישיון מוגבל להעתיק מתוך אתר זה טקסט, וכן תמונות אשר צוין עליהן שהן להפצה חופשית (בניגוד לתמונות הנמצאות באתר על פי כללי השימוש ההוגן ותמונות אחרות מוגבלות רישיון); רישיון זה לא יוצר או מרמז לכל אחריות המעוגנת בחוזה או בתוספת לו בשום חלק של ויקי כלכלי או של סוכניה, חבריה, יזמיה או כל משתמש אחר.

ויקי כלכלי לא נבדקה בצורה אחידה. הקוראים, שעשויים לתקן טעויות או להסיר הצעות מטעות, עושים זאת ללא כל חובה משפטית לעשות כך, ולכן כל המידע הנקרא כאן הוא ללא כל התחייבות מרומזת של התאמה עבור כל תכלית או שימוש כלשהם.

שום נזק השלכתי לא יכול להידרש נגד ויקי כלכלי, מכיוון שהיא מיזם של פרטים, המפותח בצורה חופשית כדי ליצור מאגר פתוח ומקוון של מקורות אינפורמטיביים, תרבותיים וחינוכיים.

המידע הזה מובא לך בחינם ואין כל הסכם או הבנה בינך לבין ויקי כלכלי בנוגע לשימוש שלך או כל שינוי שלך במידע זה מעבר לרישיון של GNU FDL ורישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0 לא מותאם; כמו כן, אף אחד בויקי כלכלי אינו אחראי לגבי כל שינוי, עריכה, הוספה או הסרה של כל מידע, שאתה עלול לכתוב בויקי כלכלי או בכל פרויקט אחר הנקשר בה.

הכותבים בויקי כלכלי מתחייבים לפעול בהתאם לחוק בתום לב, תוך אחריות אישית וציבורית שלא להפר את החוק ולא להשחית את התכנים המופעים באתר. אין להכניס לאתר תכנים המהווים הפרה של זכויות יוצרים, לשון הרע, הוצאת דיבה, או הפרה של כל דין אחר, לרבות גילויים של סודות מדינה, מסמכים פרטיים המוגנים על ידי חוק הגנת הפרטיות, מדגמים, פטנטים וסודות מסחריים.

השחתת ערכים בזדון היא עבירה על פי "חוק המחשבים".

אין ויקי כלכלי אחראית להפרה של זכויות יוצרים, לשון הרע, הוצאת דיבה, או הפרה של כל דין אחר, לרבות גילויים של סודות מדינה, מסמכים פרטיים, מדגמים, פטנטים וסודות מסחריים, ואחריות בגין מעשים אלה מוטלת על הכותבים לבדם.

ויקי כלכלי נערכת על ידי הציבור הרחב של משתמשי האינטרנט ולכן תיתכנה השחתות הן של מלל והן של תמונות. אין ויקי כלכלי אחראית להשחתות אלה, ונעשה כל מאמץ על מנת לתקנן.

באופן עקרוני, ויקי כלכלי מאפשרת העלאת תמונות או כתיבת תוכן אשר אינו מפר את כלליה ואת חוקי המדינה; כך מאופשרת העלאת כל תוכן מקורי בעל ערך אנציקלופדי, אשר ניתן לאשש אותו ואשר אינו מהווה הפרה של זכויות יוצרים ומבצעים. הפרות של כלל זה הן השחתה, ויקי כלכלי עושה כל מאמץ למנוע אותן.

יש לזכור כי ויקי כלכלי היא גוף קטן ומצומצם, וככזה, ייתכן שייארך זמן מה בטרם תתוקן ההשחתה. אין ויקי כלכלי אחראית לכל נזק שייגרם בפרק זמן זה.

ויקי כלכלי היא אנציקלופדיה צעירה אשר נמצאת עדיין בהתהוותה, ולכן ייתכנו בערכים שגיאות, נקיטות עמדה, סתירות, או אי התאמות עם הכללים לעיל.

מהיותה של ויקי כלכלי גוף קטן ובעל משאבים מצומצמים, אין היא אחראית לכל נזק שיגרם בשל הסתמכות על הערכים, ובמידה ומתגלה הפרה של הכללים, תעשה כל מאמץ לתקן את הערך.

ויקי כלכלי אינה מתחייבת לתקפות[עריכת קוד מקור]

ויקי כלכלי היא אנציקלופדיה בעלת תוכן פתוח ומקוון; מיזם של קבוצות ויחידים, השוקדים לפיתוח מאגר משותף של הידע האנושי. המבנה שלה מאפשר לכל פרט בעל גישה לאינטרנט ולדפדפני ה-World Wide Web לערוך את התוכן הנמצא בה.

עם כל הרצון הטוב של הויקי כלכלים, הם עשויים לטעות. אנא קחו בחשבון שהמידע המופיע כאן, לא בהכרח נכתב או נבדק על ידי מומחים בתחומם, בעלי הידע הנדרש כדי להעניק לך מידע מושלם, מדויק או אמין לגבי כל נושא אליו מתייחסים הערכים בויקי כלכלי.

נחטא לאמת אם נאמר, שלא תוכל למצוא הרבה מידע בעל ערך ומדויק בויקי כלכלי, אך למרות זאת עליך לזכור, שויקי כלכלי, מטבעה, אינה יכולה להתחייב לתקפות ונכונות המידע המובא בה. המידע עשוי להיערך, להשתנות, ואף להינזק על ידי מי שהדעה שלו לא תואמת לידע המקובל בתחום מסוים, שאתה מתעניין ללמוד אודותיו.

אנחנו מחפשים דרכים כדי לבחור ולאשר גרסאות יותר אמינות של ערכים, אבל עדיין ללא כל אחריות.

אף אחד מהמחברים, תורמים, ספונסרים, מנהלים, טכנאים, או כל אחד אחר הקשור בויקי כלכלי, בכל דרך או מובן אפשרי, איננו יכול להיות אחראי לגבי הופעתו של כל מידע לא-אמין או מוציא דיבה, או לגבי השימוש שלך במידע, המוכל בתוך או מקושר באמצעות דפים אלו.

אם אתם צריכים ייעוץ מסוים (לדוגמה, רפואי, משפטי, פיננסי או ניהול סיכונים) אנא היוועצו במומחה, שהוא בעל רישיון או בעל ידע מבוסס בתחום המבוקש.

ראו בהמשך הבהרות ספציפיות לגבי תחומי הרפואה והמשפט.

ויקי כלכלי אינה מקור לייעוץ פנסיוני[עריכת קוד מקור]

ויקי כלכלי כוללת נושאים רבים בתחומי הפנסיה והביטוח; למרות זאת, איננו יכולים להבטיח בשום אופן שהמידע בהם נכון. אין שום ביטחון שכל משפט בערך הנוגע בנושאים אלה הינו אמת, נכון או מדויק.

המידע אותו נותנת ויקי כלכלי הוא, במקרה הטוב, בעל אופן כללי ואינו יכול להוות תחליף לעצת יועץ פנסיוני או סוכן ביטוח פנסיוני, או משווק פנסיוני בעל רישיון. ויקי כלכלי אינה יועץ פנסיוני.

אף אחד מהתורמים, מפעילי מערכת, מפתחים או נותני החסות של ויקי כלכלי או אף אחד אחר הקשור בדרך כלשהי לויקי כלכלי אינו יכול לקחת אחריות על התוצאות או השלכות של כל ניסיון להשתמש או לאמץ משהו מן האינפורמציה או הדיס־אינפורמציה המוצגים באתר זה.

אין לראות בשום דבר ב-wiki.savey.co.il או במיזם אחר של קרן ויקימדיה בע"מ נסיון להציע או להגיש ייעוץ או תכנון פנסיוני, או לבצע פעולות כלשהן.

מובן שאתם מוזמנים לתרום לערכים בפנסיה או ביטוח ואתם יכולים לעשות שימוש בכל חומר שתמצאו כאן תחת רישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0 לא מותאם והרישיון לשימוש חופשי של GNU.

ויקי כלכלי אינה מקור לייעוץ רפואי[עריכת קוד מקור]

ויקי כלכלי כוללת נושאים רפואיים רבים; למרות זאת, איננו יכולים להבטיח בשום אופן שהמידע בהם נכון. אין שום ביטחון שכל משפט בערך הנוגע בנושאיים רפואיים הינו אמת, נכון או מדויק. אפילו אם נקבעת עובדה רפואית נכונה, ייתכן שהיא לא תהיה מתאימה לגביך או לגבי הסימפטומים שלך.

המידע הרפואי אותו נותנת ויקי כלכלי הוא, במקרה הטוב, בעל אופן כללי ואינו יכול להוות תחליף לעצת מומחה רפואי, כלומר, רופא מורשה, אחות, רוקח או כל אדם אחר מסוג זה. ויקי כלכלי אינה רופא.

אף אחד מהתורמים, מפעילי מערכת, מפתחים או נותני החסות של ויקי כלכלי או אף אחד אחר הקשור בדרך כלשהי לויקי כלכלי אינו יכול לקחת אחריות על התוצאות או השלכות של כל ניסיון להשתמש או לאמץ משהו מן האינפורמציה או הדיס־אינפורמציה המוצגים באתר זה.

אין לראות בשום דבר ב-wiki.savey.co.il או במיזם אחר של קרן ויקימדיה בע"מ נסיון להציע או להגיש חוות דעת רפואית או חוות דעת לשימוש בתרופות.

מובן שאתם מוזמנים לתרום לערכים ברפואה או בריאות ואתם יכולים לעשות שימוש בכל חומר שתמצאו כאן תחת רישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0 לא מותאם והרישיון לשימוש חופשי של GNU.

ויקי כלכלי אינה מקור לייעוץ משפטי[עריכת קוד מקור]

ויקי כלכלי מכילה ערכים בנושאים משפטיים רבים, אולם מאחר שמדובר באנציקלופדיה חופשית, ייתכנו אי דיוקים. אין להסתמך על ערכים אלה כאל מידע משפטי מדויק. ייתכנו שינויים בדין החל ממדינה למדינה, וכן ייתכנו שינויים בחקיקה ובפסיקה של כל מדינה ומדינה. ערכים יכולים להיות מבוססים על המצב המשפטי ששרר בעת הכנתם, אולם עובדה מסוימת, תקדים חדש, או הלך רוח שונה בבתי המשפט, עשויים לשנות את המצב, ואף להפוך אותו לחלוטין.

המידע המצוי בויקי כלכלי הוא מידע כללי, ואין בו כדי להחליף מידע הניתן על ידי בעל מקצוע. על המעוניינים בייעוץ משפטי פרטני לפנות לעורך דין העוסק בתחום, ואין ויקי כלכלי אחראית לכל נזק או תוצאה שתגרם בעקבות הסתמכות על המידע המופיע בה.

כל התוכן המצוי בויקי כלכלי אינו מהווה ייעוץ משפטי כהגדרתו בחוק, ואינו מתיימר להיות ייעוץ כזה.

השתמש בויקי כלכלי על אחריותך בלבד[עריכת קוד מקור]

אנא נקוט בכל האמצעים הדרושים כדי לוודא, שכל מידע, שאתה מקבל מויקי כלכלי נכון ומאומת.

אם יש הצעות כלשהן בנוגע לפעילויות מסוכנות, בלתי-חוקיות או לא מוסריות, זכור שכולם יכולים לכתוב מידע זה בויקי כלכלי, והם עשויים להיות לא מתאימים בכדי לספק עבורך את המידע, שנודע לך לגביו צורך באמצעי זהירות הולמים, או בצעדים שבהם אתה יכול לנקוט כדי למנוע פציעה, נזק גופני או כל נזק אחר לעצמך, ברכוש או מוניטין.

אנא הייה מודע לכך שכל מידע שאתה עשוי למצוא בויקי כלכלי עלול להיות לא מדויק, מטעה, מסוכן או בלתי חוקי.

חובה לבדוק ולאמת כל פרט מידע הנמצא בויקי כלכלי, והאחריות בגין שימוש במידע ותוצאותיו מוטלת כולה על הקורא ועליו בלבד, לכן, האימות העצמאי שלך מומלץ ביותר.

אם אתה זקוק לייעוץ ספציפי (למשל, רפואי, משפטי, ניהול סיכונים) אנא היוועץ במומחה, שהוא בעל רישיון או בעל ידע בתחום המבוקש.

ויקי כלכלי עשויה להכיל תכנים שאינם חוקיים[עריכת קוד מקור]

אנא שים לב, שהמידע הנמצא כאן עשוי לעבור על חוקיה של המדינה או של תחום השיפוט שבו אתה נמצא בעודך צופה במידע זה. ויקי כלכלי לא מעודדת עבירה על שום חוק שהוא, אבל מאחר שמידע זה מאוחסן על שרת במדינת פלורידה שבארצות הברית, הוא מתוחזק בהתאם להגנות המורשות כולן תחת התיקון הראשון לחוקת ארצות הברית ותחת ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם של האומות המאוחדות.

החוקים במדינתך עשויים שלא להכיר בחופש הדיבור בתור חוק של ארצות הברית או של העקרונות שבמגילת האו"ם, ולכן במצב שכזה, "ויקי כלכלי" איננה יכולה להיות אחראית לגבי כל עבירה פוטנציאלית על חוקים שכאלו, שאתה יכול לעשות באמצעות קישור לדומיין זה או שימוש של המידע המובא כאן בכל דרך, אמצעי או מובן אחר.

ויקי כלכלי עשויה להכיל תכנים שאינם לרוחך[עריכת קוד מקור]

מטרתה של ויקי כלכלי היא לשמש אוסף של מידע אנושי, וככזה מצויים בה ערכים רבים הכתובים בהתנדבות על ידי כותבים רבים. חלק מהערכים יכולים להיחשב כפוגעניים, או בוטים על ידי חלק מהקוראים. על הכותבים להימנע מלכתוב בצורה פוגענית וכן להעלות תמונות אשר יכולות להיחשב כפוגעניות, אבל אין ויקי כלכלי אחראית לכל נזק אשר יכול להיגרם עקב עיון בערכים או בתמונות המופיעים בויקי כלכלי.

ויקי כלכלי נערכת על ידי הציבור הרחב של משתמשי האינטרנט ולכן תיתכנה השחתות הן של מלל והן של תמונות. אין ויקי כלכלי אחראית להשחתות אלה, ועושה כל מאמץ על מנת לתקנן.

כעיקרון ויקי כלכלי מאפשרת העלאת תמונות או כתיבת תוכן אשר אינו מפר את הכללים שלה, ואת חוקי המדינה, כך יאפשר העלאת כל תוכן מקורי בעל ערך אנציקלופדי, אשר ניתן לתומכו, ואשר אינו מהווה הפרה של זכויות יוצרים ומבצעים. הפרות של כלל זה הן השחתה ויקי כלכלי עושה כל מאמץ למנוע אותן.

יש לזכור כי ויקי כלכלי הינה גוף קטן ובעל משאבים מוגבלים, וככזה, ייתכן שייקח זמן מה בטרם תתוקן ההשחתה. אין ויקי כלכלי אחראית לכל נזק שיגרם בפרק זמן זה.

ויקי כלכלי היא אנציקלופדיה צעירה שעדיין בהתהוותה, ולכן ייתכנו בערכים שגיאות, נקיטות עמדה, סתירות, או אי התאמות עם הכללים לעיל. מהיותה של ויקי כלכלי גוף קטן ובעל משאבים מצומצמים, אין היא אחראית לכל נזק שיגרם בשל הסתמכות על הערכים, ואם מתגלה הפרה של הכללים, תעשה כל מאמץ לתקן את הערך.